Haberler

SADAT Savunma, devletlerin silahlı kuvvetleri ve iç güvenlik teşkilatlarına stratejik danışmanlık, özel eğitimler ve lojistik hizmetler sunan özel bir şirkettir. SADAT Savunmanın yürüttüğü faaliyetlerin klasik iş piyasasındaki karşılığı; stratejik yönetim danışmanlığı, kurumsal kapasite artırımı için reorganizasyon, rehabilitasyon, modernizasyon ve özel eğitim hizmetleri kapsamına girmektedir.

SADAT Savunma devletlerin savunma ve güvenlik alanında etkin ve stratejik planlama ile kapasitesini yeniden inşa ederek, mevcut askeri kapasitenin eksiksiz kullanılmasına ve imkanlar dahilinde kapasitenin artırılmasına hizmet ederek, barış ortamının garanti altına alınmasına katkı sağlamakta ve savaş için caydırıcı rol oynayacak mühendislik çalışmaları yürütmektedir.

İSRAİL – FİLİSTİN SAVAŞI

Wall Street Journal için basın açıklaması

Wall Street Journal gazetesi Ortadoğu Muhabiri, Rory Jones, şirketimize gönderdiği 15 Aralık 2023 tarihli epostada gazetede yayınlamak üzere hazırladıkları bir hikayede kullanmak üzere, SADAT’ın HAMAS’a destek verip vermediğini sormaktadır.

SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. devletlerin silahlı kuvvetleri ve polis teşkilatlarına stratejik danışmanlık, özel askeri eğitimler ve lojistik hizmetler sağlayan özel bir şirkettir. Tüm bu hizmetleri uluslararası mevzuata uyarak yürütmeye özen göstermektedir. Dolayısıyla Şirketimiz çatışma bölgelerinde faaliyet göstermemektedir. Şirketimizin temel felsefesi barış ortamının korunmasına yönelik kapasiteyi artırmaya destek verecek projeler üreterek savunma ve savunma sanayi iş birliği alanlarında gelişme sağlanmasına katkıda bulunmaktır.

Bilindiği üzere SADAT, dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetlerine ve iç güvenlik teşkilatlarına teşkilat – malzeme kadroları planlaması konusunda danışmanlık hizmeti sunan, savunma ve güvenlik alanında askeri mühendislik hizmetleri yoluyla know-how transferi hizmetleri sağlayan %100 yerli bir emek-sermaye şirketidir. SADAT tarafından bireylere ya da organizasyonlara herhangi bir hizmet verilmemektedir. Şirketimizin tüm faaliyetleri mer’i mevzuata uygun bir şekilde ve yetkili makamların denetimine açık bir şekilde sürdürülmektedir.

Eski HDP Milletvekili Sebahat TUNCEL’in şirketimizin kişilik haklarına yönelik saldırıları sebebiyle Asliye Hukuk Mahkemesi’nde açtığımız 50.000 Türk Lirası değerindeki Manevi Tazminat davası Mahkeme tarafından kabul edilmiş, Sebahat TUNCEL’in şirketimize iftira attığı, Mahkeme kararıyla tescillenmiştir.

Eski HDP milletvekili Hüda Kaya’nın şirketimizin kişilik haklarına yönelik saldırıları sebebiyle açtığımız Manevi Tazminat davası mahkemece kabul edilmiş, Hüda KAYA’nın şirketimize iftira attığı, mahkeme kararıyla tescil edilmiştir.

Cumhuriyet Gazetesi yazarı Barış TERKOĞLU tarafından Cumhuriyet gazetesinde yayınlanan 18.10.2021, 11.11.2021, 27.01.2022, ve 28.01.2022 tarihli köşe yazılarıyla şirketimiz SADAT ve kurucusu Emekli Tuğgeneral Adnan TANRIVERDİ, asılsız iddia ve ithamlarla kötülenmiştir. Bu asılsız iddia ve ithamlara yönelik olarak şirketimiz tarafından 50.000 TL’lik Manevi Tazminat Davası açılmış ve DAVANIN KABULÜNE karar verilerek Barış TERKOĞLU, yazdığı her bir yazı için ayrı ayrı tazminata mahkum olmuştur. Mahkeme kararıyla Barış TERKOĞLU’nun gazetecilik meslek ve ilkeleriyle bağdaşmayan şekilde köşe yazıları yazdığı ve sistematik bir şekilde sürdürdüğü hukuka aykırı saldırılarla şirketimizin kişilik haklarını ağır bir şekilde zedelediği tescillenmiştir.

Silahlı Kuvvetlerin iki önemli ana unsuru vardır; 1) asker ve 2) harp araç gereçleri…

Ülkemizde Savunma Sanayi denildiğinde genellikle harp araç gereçleri (silah, mühimmat, sistemler, ekipman, teçhizat) anlaşılıyorsa da Silahlı Kuvvetlerin ana unsurlarından biri olan askerin özel eğitimlerden geçmesi, askeri birliklerin reorganizasyon ve modernizasyon ihtiyacının karşılanması da savunma sanayi hizmet sektörünün yani savunma sanayinin konusudur.

IDEF23’te Hizmet Sektörü firmaları- “SADAT Savunma”

25 – 28 Temmuz 2023 tarihlerinde İstanbul’da 16’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı IDEF23’e 1400’ün üzerinde firma katıldı. Bu firmaların yarısı yerli diğer yarısı ise yabancı firmalardan oluşmaktaydı. Fuara katılan 1461 firmanın 1460’ı harp araç gereçleri alanında faaliyet göstermekteyken sadece 1’i “SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.” Stratejik Savunma Danışmanlığı, Askeri Eğitimler ve Lojistik Hizmetler konusunda faaliyet göstermekteydi. SADAT faaliyet konusu kapsamında değerlendirildiğinde Türkiye’de kurulmuş ilk ve tek firmadır. Sektörel tarama yapıldığında küresel çapta 150 civarında askeri danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan ve paramiliter faaliyetlerden uzak duran, savunma sanayi hizmet sektörü firması olduğu anlaşılmaktadır.

Hizmetlerimiz hakkında ve ihtiyaçlarınız ile ilgili detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin...

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Similar Topics

Ürünlerimiz ve Hizmetlerimiz hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Whatsapp İletişim Hattı