Tüm Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerimiz dost ve müttefik ülkelerin Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatlarına mahsustur.

Eğitimlerimize bireysel katılım mümkün değildir!

 

Haberler

IDEF'21 Savunma Sanayi Fuarında Defense Here kanalı ile yapılan röportaj aşağıdadır.


Uluslararası alanda silahlı kuvvetlerin ve iç güvenlik güçlerinin organizasyonu amacıyla, stratejik danışmanlık, özel savunma ve güvenlik eğitimleri ile donatım alanlarında hizmet veren SADAT Savunma, Türkiye'de sık sık farklı konularla da gündeme geliyor.

SADAT Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, SADAT firmasını şu sözlerle anlattı:

"SADAT Savunma üç ana faaliyet alanında faaliyet göstermektedir. Bunlar; stratejik askeri danışmanlık hizmetleri, özel askeri eğitim faaliyetleri ve donatım faaliyetleridir. Hizmetlerimizi Türkiye’nin dost ve müttefik ülkelere yani Türkiye’nin medeniyet coğrafyası dediğimiz ülkelere sunmaktayız. Bunların Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatları ile çalışmaktayız.
Şirketimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ve Türk Polis Teşkilatı’ndan emekli olmuş; Subay, Astsubay ve Emniyet Müdürleri ile çalışmaktadır. Firmamız ile çalışanlar, proje bazlı çalışıyorlar. 60 civarındaki ülkeye hizmet sunmaya çalışıyoruz.

Basında çıkan haberlerde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nın güvenliğinin sağlanması ile ilgili şirketimizin adının anıldığı görülmektedir.

SADAT Savunma Türkiye Cumhuriyeti’ne dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetleri ve polis teşkilatlarına stratejik savunma ve güvenlik yönetimi danışmanlığı, özel askeri ve güvenlik eğitimleri ve donatım hizmetleri sunmak üzere kurulmuştur. Bu faaliyetleri yerine getirmek üzere tüm yasal izinlere sahiptir. SADAT Savunma yerel ve uluslararası tüm mevzuata uygun faaliyet göstermektedir.

SADAT Savunma tamamen yasal olmasına rağmen özel güvenlik hizmetleri veya çatışma bölgelerinde paralı asker organizasyonları gibi yasadışı işler yapmamaktadır. Şirketimiz bakir bir saha olarak gördüğü stratejik danışmanlık hizmetleri sunmayı öncelemekte ve sektörün ihtiyacı olan danışmanlık, eğitim ve donatım hizmetleri sunmaktadır. Şirketimizin hangi alanlarda faaliyet gösterdiği ve hangi alanlarda faaliyet göstermediği ile ilgili detaylı açıklamalar, örnek hizmet paketleri ve ürünlerimiz web sitemizde yer almaktadır.

Tüm bu bilgilere rağmen halen Havalimanı Güvenliği ile ilgili konunun kapalı kaldığı düşünülüyorsa;

  1. Şirketimiz Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı güvenliği veya işletilmesi ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmamıştır.
  2. Şirketimize bu yönde herhangi bir resmi veya gayrı resmi talep de ulaşmamıştır.
  3. Şirketimizin uluslararası bir havalimanının işletilmesi ve/veya güvenliğinin sağlanması gibi kompleks görevleri yerine getirebilme imkân ve kabiliyetine sahip olduğunu bilerek adımızı ananlara teveccühleri için teşekkür ederiz. Fakat şirketimizden alınmayan bilgilere itibar edilmemesi rica olunur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur

Firari olduğunu söyleyen ve 15 Temmuz darbe girişimi gecesi - Ankara’da sürdüğünü iddia ettiği - tank ile sivilleri ezmiş olabileceği gerekçesi ve helallik dilemek bahanesi ile bir Youtube kanalına 20 ve 22 Ağustos 2021 tarihlerinde görüntülü röportaj veren, adının Osman Görer (veya Gürer) olduğunu söyleyen şahıs videolarda özetle; 2012 – 2016 yılları arasında 9 ayı eğitim olmak üzere toplam 4 yıl SADAT adına çalıştığını, TSK’nın resmi üniformasını giyerek askeri birliklere girip çıktığını, kendisi dahil 10 kişiyi tanıdığını ama her ilde çeşitli askeri birliklerde kendileri gibi pek çok kişinin olduğunu, 15 Temmuz’da kendisine bir askeri birlikten SADAT’ın emri ile tank verilerek sivillerin üzerine sevk edildiği iddialarını dile getirmiştir.

Şahsın Şirketimizi hedef alarak, Şirketimiz özelinde, devletin kurumlarını, makamlarını ve resmi görevlileri, ulusal ve uluslararası kamuoyu nezdinde, suçlu olarak göstermeye yönelik, iftira, karalama ve ithamlarda bulunduğu açıkça görülmektedir.

Şahsın Şirketimiz ile herhangi bir zaman ve mekânda ilişkisi, irtibatı olmamıştır. Şirketimizden hiçbir surette eğitim almamıştır. Şirketimizin bu tür bir eğitim hizmeti bulunmamaktadır. Kendisine maaş veya başka bir adla ödeme yapılmamıştır.

SADAT Savunma, kurucusu Adnan Tanrıverdi, yöneticisi Melih Tanrıverdi ve diğer çalışanları şahıstan, iddia ve iftiralarından tamamen ari, pak, temiz ve beridir.

SADAT Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. kapılarını Ülke TV'ye açtı.

SADAT yurt içinde hizmet veriyor mu?
SADAT'tan her isteyen eğitim alabilir mi? SADAT eğitimleri nerede veriyor?
SADAT'ın keskin nişancı eğitimleri nerede veriliyor?

SADAT Savunma Organizasyon Müdürü Emekli Subay Ali Coşar ve SADAT Eğitim Müdürü Mehmet Emin Koçak yanıtlıyor.

Kaynak Haber: Haber7.com

Son olarak Sedat Peker'in Suriye'ye silah gönderme suçlamalarını yönelttiği SADAT'tan konuya ilişkin açıklama geldi. Ülke TV İstihbarat Şefi Mustafa Yıldız, SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi ile özel röportaj gerçekleştirdi.

Kaynak haber sitesinde burada video kullanılmıştır.

Güvenlik alanında faaliyet gösteren SADAT, son dönemde firari organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in hedefindeydi. Suriye'ye silah taşıma ve militan yetiştirme gibi pek çok suçlamaların hedefindeki SADAT yönetimi, bu zamana kadar iddiaları reddetse de konuya ilişkin suskunluğunu korumuştu.

Ülke TV İstihbarat Şefi Mustafa Yıldız, iddiaların odağındaki SADAT'ın merkezine giderek Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi ile şirkete atfedilen suçlamaları görüştü.  Başkan Tanrıverdi söz konusu iddiaların tamamına cevap verdi. SADAT kapılarını ilk kez Ülke TV'ye açtı.

İzmir HDP İl Binasına gözü dönmüş kiralık bir katil – terörist tarafından yapılan saldırıyı şiddetle kınar, saldırı sonucu vefat eden (çaycı olduğu bilgisi paylaşılan) Deniz Poyraz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine baş sağlığı dileriz.

HDP İstanbul milletvekili Hüda Kaya Hanımın böyle üzücü bir olay üzerinden provokasyona başvurarak katili şirketimizle ilişkilendirmeye kalkmasını da şiddette kınarız.

SADAT Savunma’ya 10 yılı bulan bir süredir Suriye’de eğitim verdiği iftirası atılmakta ancak 10 yıldır tek bir ispat, tek bir belge sunulmamaktadır.

İddia sahipleri, iddialarında samimi iseler ispatını geçen 10 yıllık süre boyunca savcılıklara niçin teslim etmekten kaçındıklarının cevabını vermekle yükümlüdür.