Parlamento Haber Sitesi Hakkında Suç Duyurusu ve Tekzip

www.palamentohaber.com Haber Sitesi Hakkında Suç Duyurumuz ve Tekzip Yazımız

Avrupa'dan yayın yapan ama yeri yurdu belli olmayan, kim olduğu belirsiz kişilerce yazılan yazılarla şirketimizi karalamaya yeltenen bir site hakkında suç duyurusunda bulunarak aşağıdaki tekzip (yalanlama) duyurumuzu da siz değerli kamuoyuna arz ederiz.

 

5 Ağustos 2017 tarihli “İşte Yeni Kontrgerilla” başlıklı internet haberinizde baştan aşağı iftiralar içeren yalanlarla dolu bir yazı yayınlanmıştır. Yazının yayından kaldırılarak, aşağıda yer alan tekzip metninin yayınlanmasını rica ederiz.

Yayınlanmasını talep ettiğimiz tekzip metni:

5 Ağustos 2017 tarihli ve http://www.parlamentohaber.com/2017/08/05/iste-yeni-kontrgerilla/ adresli internet haberiniz baştan aşağı iftiralar içeren yalanlarla doludur;

 1. Şirketimizin Kontrgerilla merkezi olduğu iddianız tamamen yalan ve iftiradır.
 2. Şirketimizin Suriyeli, yabancı veya yerli militan eğittiği iddianız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 3. Şirketimizin kurulmasını AKP istedi iddianız tamamen yalan ve iftiradır.
 4. AKP Gençlik Kolları ve / veya Osmanlı Ocaklarına eğitim verdiği iddianız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 5. Şirketimizin Türkiye veya başka bir ülkede kampı yoktur ve hiç olmamıştır. Dolayısıyla iddianız yalan ve iftiradır.
 6. Şirketimiz tamamıyla yasal Ticari Şirket statüsünde “Anonim Şirket” olarak yapılanmıştır, kontrgerilla merkezi şeklinde yapılandığı iddianız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 7. Şirketimizin Suriye’de çeşitli grupların eğitimine katkı sağladığı iftiranız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 8. İnternet sitemizde yayınladığımız eğitim hizmetlerimiz Türkiye’nin dostu ve müttefiki ülkelerin Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatlarına sunulan hizmetlerdir. Uluslararası hukuka göre yürütülmektedir. Uluslararası yasalar ve Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına harfiyen uyulmaktadır. Dolayısıyla “ağır suç” olduğu iddianız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 9. Şirketimiz kurucusu (E) Gen. Adnan Tanrıverdi’nin Özel Harekât Daire Başkanlığı yaptığı iddianız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 10. (E) Gen. Adnan Tanrıverdi’nin orduda dini propaganda yaptığı iddianız tamamıyla yalan ve iftiradır.
 11. (E) Gen. Adnan Tanrıverdi’nin emekliye sevkinde İslamcı olmasının rolü olduğu iddianız yalan ve iftiradır. Görevde olduğu dönemde Silahlı Kuvvetlerdeki (Ergenekon ve FETÖ yapılanmasının temelini oluşturan) 28 Şubat Cuntasına karşı oluşu ana etmen olmuştur.
 12. Yorumda yer alan; personelimizin Genelkurmay’a bağlı olduğu ve devletten maaş aldıkları tamamıyla yalan ve iftiradır.