Havalimanı Güvenliğini SADAT mı yapacak!

Basında çıkan haberlerde Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’nın güvenliğinin sağlanması ile ilgili şirketimizin adının anıldığı görülmektedir.

SADAT Savunma Türkiye Cumhuriyeti’ne dost ve müttefik ülkelerin silahlı kuvvetleri ve polis teşkilatlarına stratejik savunma ve güvenlik yönetimi danışmanlığı, özel askeri ve güvenlik eğitimleri ve donatım hizmetleri sunmak üzere kurulmuştur. Bu faaliyetleri yerine getirmek üzere tüm yasal izinlere sahiptir. SADAT Savunma yerel ve uluslararası tüm mevzuata uygun faaliyet göstermektedir.

SADAT Savunma tamamen yasal olmasına rağmen özel güvenlik hizmetleri veya çatışma bölgelerinde paralı asker organizasyonları gibi yasadışı işler yapmamaktadır. Şirketimiz bakir bir saha olarak gördüğü stratejik danışmanlık hizmetleri sunmayı öncelemekte ve sektörün ihtiyacı olan danışmanlık, eğitim ve donatım hizmetleri sunmaktadır. Şirketimizin hangi alanlarda faaliyet gösterdiği ve hangi alanlarda faaliyet göstermediği ile ilgili detaylı açıklamalar, örnek hizmet paketleri ve ürünlerimiz web sitemizde yer almaktadır.

Tüm bu bilgilere rağmen halen Havalimanı Güvenliği ile ilgili konunun kapalı kaldığı düşünülüyorsa;

  1. Şirketimiz Kabil Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı güvenliği veya işletilmesi ile ilgili herhangi bir girişimde bulunmamıştır.
  2. Şirketimize bu yönde herhangi bir resmi veya gayrı resmi talep de ulaşmamıştır.
  3. Şirketimizin uluslararası bir havalimanının işletilmesi ve/veya güvenliğinin sağlanması gibi kompleks görevleri yerine getirebilme imkân ve kabiliyetine sahip olduğunu bilerek adımızı ananlara teveccühleri için teşekkür ederiz. Fakat şirketimizden alınmayan bilgilere itibar edilmemesi rica olunur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur