SADAT: Şirketimiz Paralı Asker Örgütü Değil, Suçlamalar Erdoğan'ın İmajını Zedelemek İçin

SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi   -   ©  AFP

Kendisini, “savunma alanında danışmanlık ve askeri eğitim veren şirket" olarak tanımlayan SADAT’ın Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, son dönemde kendilerine yöneltilen suçlamaların "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imajını zedelemek için tasarlanmış Batılı bir dezenformasyon kampanyasının parçası olduğunu" iddia etti.

Uluslararası Savunma Danışmanlık İnşaat Sanayi ve Ticaret'in (SADAT) kurucusu Adnan Tanrıverdi’nin oğlu Melih Tanrıverdi, çalışmalarıyla ilgili olarak Fransız Haber Ajansı’nın (AFP) sorularını yazılı olarak yanıtladı.

"Şirketimizin paralı asker örgütü olmakla hiçbir ilgisi yoktur” diyen Tanrıverdi, SADAT'ın küresel güçlere karşı beklenmedik bir aktör olarak eylem alanına girmesi... bu dezenformasyonun nedenini açıklıyor.” ifadesini kullandı.

AFP, Türkiye’nin özellikle Afganistan’ın başkenti Kabil Havaalanı’nın güvenliğinin özel şirketler tarafından sağlanabileceği yolundaki önerisini hatırlattıktan sonra bunun için adet SADAT’ın adres gösterildiği yorumunu yaptı.