Tüm Eğitim ve Danışmanlık hizmetlerimiz dost ve müttefik ülkelerin Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatlarına mahsustur.

Eğitimlerimize bireysel katılım mümkün değildir!

 

Açtığımız Davalara ait Mahkeme Kararları

HAKKIMIZDA YÜRÜTÜLEN KARALAMA KAMPANYALARI İLE İLGİLİ AÇTIĞIMIZ DAVALARDA ALINAN MAHKEME KARARLARI

Aleyhimizde yürütülen asılsız iddialarla ilgili açtığımız davalarda alınan kararlar aşağıda yer almaktadır;

 

"İşte Yeni Kontrgerilla" safsatasına tazminat!

“İşte Yeni Kontrgerilla” başlığıyla 5 Ağustos 2017 tarihinde yayınlanan bir haber ile Şirketimiz ve Kurucusu Adnan Tanrıverdi hakkında yalan, yakışıksız, uydurma iddialar yer almıştı. İddiaların asılsızlığı ile ilgili yaptığımız hak arayışlarımızı “basın ve eleştiri özgürlüğü” kapsamında değerlendiren yargı kararları İstinaf Mahkemesinden dönmüştür. Şirketimiz hakkındaki mesnetten yoksun, delil içermeyen, iftira ve varsayımlar üzerine kurulu iddiaların asılsız olduğu bir kez daha tescillenmiştir.

 


Erk Acarer'e Tazminat Kararı

Birgün gazetesinde ve Birgün.net internet sitesinin adresinde Erk Acarer tarafından kaleme alınarak 26/06/2017 tarihinde yayınlanan "Orduda ve Yargıda Sadat" başlıklı yazı ile şirketimiz hakkında yalan, iftira ve asılsız bir takım kulaktan dolma dedikodu mahiyetindeki yersiz itham ve tezyif edici yazısı nedeniyle İstanbul 18. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından tazminat ödemesine karar verilmiştir.

  

 


SADAT Savunma ve Adnan TANRIVERDİ Lehine Manevi Tazminat Kararı

26.06.2017 tarihinde, Erk ACARER tarafından “BİRGÜN.NET’’de yazılan “ORDUDA VE YARGIDA SADAT’ başlıklı yazıda, SADAT Savunma ve Kurucusu Adnan TANRIVERDİ aleyhine birçok YALAN VE İFTİRA yayınlanmıştı. Şirketimizin faaliyetleri hakkında tamamen kurgu haberler yazarak algı oluşturmayı amaçlayan yazar aleyhinde 04.07.2017 tarihinde açtığımız tazminat davası 24.02.2021 tarihinde sonuçlanmış ve müfteri yazar toplamda 10.000 TL manevi tazminat ödemeye mahkum edilmiştir.

sadat-savunma-ve-adnan-tanriverdi-lehine-manevi-tazminat-karari1 sadat-savunma-ve-adnan-tanriverdi-lehine-manevi-tazminat-karari2


Silahlı Kamp İddiası Fos Çıktı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Tokat ve Konya illerinde askeri eğitim veren kamplar kurulduğu, bu kamplarda eğitim alan kişilerin seçimlerde istenmeyen sonuç çıkması hâlinde karışıklık çıkarmak üzere kullanılacağı iddiası üzerine Ankara Başsavcılığı’nca soruşturma başlatılmıştı. Soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ramazan Dinç konunun araştırılması için Konya ve Tokat Cumhuriyet Başsavcılıkları ile Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanlığı’na yazı yazdı. Yapılan araştırmalar sonunda gelen cevabi yazılarda, silahlı eğitim veren kamplarla ilgili herhangi bir bilgi ve delilin bulunmadığı bildirildi.

MD005082u  MD005082u


Aydınlık Gazetesi'ne Adli Para Cezası

MD005082u  MD005082u


Oda TV Erişim Durdurma Kararı

Oda TV tarafından haberleştirilen "Erdoğan SADAT ile Türk ordusuna bunu yapmaya çalışıyor" konulu haberi için tekzip ve erişimi durdurma başvurusu yapmıştık. Mahkeme haberin hakaret ve kişilik haklarını ihlal içermesi sebebiyle Erişimi Durdurma talebimizi yerinde görmüştür.


birgün.net'e Yargıdan Erişim Engeli Kararı

Birgün.net gazetesinde Erk Acarer imzalı iftiralara gönderdiğimiz cevaplar yayınlanmayınca yargı erişimin engellenmesi kararı almıştır.Aydınlık Gazetesinde 03.09.2012 tarihinde ve devamındaki günlerde yayınlanmaya devam eden "Kontrgerilla Merkezi", "Gladyo Merkezi", "İslamcı Gladyo" gibi aslı astarı olmayan yaftalarla şirketimizi suçlayıcı yayınlara karşılık gönderdiğimiz tekzib yazımızın yayınlanmaması üzerine 15.05.2013 tarihinde tazminat ödemeye mahkum olmuştur.


Aydınlık Gazetesinde 03.09.2012 tarihinde ve devamındaki günlerde yayınlanmaya devam eden "Kontrgerilla Merkezi", "Gladyo Merkezi", "İslamcı Gladyo" gibi aslı astarı olmayan yaftalarla şirketimizi suçlayıcı yayınlara karşılık 20.10.2015 tarihinde tazminat ödenmesine hükmedilmiştir.


Aydınlık'a Mahkeme Kararı

Şirketimiz hakkında yalan ve iftira dolu haberler yayınlayarak karalama kampanyası yürüten Aydınlık Gazetesi hakkında tekzip yazımızı yayınlamasını amir mahkeme kararı aşağıdadır.

aydinlik-tekzip-20121008s1 aydinlik-tekzip-20121008s2

Similar Topics