News

IDEF'21 Savunma Sanayi Fuarında Defense Here kanalı ile yapılan röportaj aşağıdadır.


Uluslararası alanda silahlı kuvvetlerin ve iç güvenlik güçlerinin organizasyonu amacıyla, stratejik danışmanlık, özel savunma ve güvenlik eğitimleri ile donatım alanlarında hizmet veren SADAT Savunma, Türkiye'de sık sık farklı konularla da gündeme geliyor.

SADAT Savunma Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi, SADAT firmasını şu sözlerle anlattı:

"SADAT Savunma üç ana faaliyet alanında faaliyet göstermektedir. Bunlar; stratejik askeri danışmanlık hizmetleri, özel askeri eğitim faaliyetleri ve donatım faaliyetleridir. Hizmetlerimizi Türkiye’nin dost ve müttefik ülkelere yani Türkiye’nin medeniyet coğrafyası dediğimiz ülkelere sunmaktayız. Bunların Silahlı Kuvvetleri ve Polis Teşkilatları ile çalışmaktayız.
Şirketimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ve Türk Polis Teşkilatı’ndan emekli olmuş; Subay, Astsubay ve Emniyet Müdürleri ile çalışmaktadır. Firmamız ile çalışanlar, proje bazlı çalışıyorlar. 60 civarındaki ülkeye hizmet sunmaya çalışıyoruz.

Kaynak Haber: Haber7.com

Son olarak Sedat Peker'in Suriye'ye silah gönderme suçlamalarını yönelttiği SADAT'tan konuya ilişkin açıklama geldi. Ülke TV İstihbarat Şefi Mustafa Yıldız, SADAT Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi ile özel röportaj gerçekleştirdi.

Kaynak haber sitesinde burada video kullanılmıştır.

Güvenlik alanında faaliyet gösteren SADAT, son dönemde firari organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in hedefindeydi. Suriye'ye silah taşıma ve militan yetiştirme gibi pek çok suçlamaların hedefindeki SADAT yönetimi, bu zamana kadar iddiaları reddetse de konuya ilişkin suskunluğunu korumuştu.

Ülke TV İstihbarat Şefi Mustafa Yıldız, iddiaların odağındaki SADAT'ın merkezine giderek Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi ile şirkete atfedilen suçlamaları görüştü.  Başkan Tanrıverdi söz konusu iddiaların tamamına cevap verdi. SADAT kapılarını ilk kez Ülke TV'ye açtı.

SADAT Yönetim kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi Yeni Akit gazetesine yaptığı açıklamada, ASSAM ve SADAT’ın, İslam ülkelerinin idari birliği için çalıştığından dolayı küresel güçlerin, ülkemizde ise gerek FETÖ, gerek HDP ve CHP’nin kasıtlı olarak asılsız karalama kampanyaları düzenlediğini belirtti.

Türkiye’nin hayrına çalışma yapan kişi ve kuruluşlar sürekli yalan haberlerle yıpratılmaya çalışılıyor. Düzenli ve planlı yapılan saldırılarla kamuoyu yanıltılarak algı oluşturulmak isteniyor. Bazı kurumlara yapılan saldırıların kaynağını bulmak artık o kadar da zor değil. FETÖ ve PKK gibi terör örgütleri bir saldırıya geçmiş ve CHP hemen sonrasında konuyu siyasete taşımışsa artık aktörler ortaya çıkmış oluyor. Uluslararası operasyon merkezlerinin bu kullanışlı aygıtları ülkemizin menfaatine olan her şeye düşmanlık etmeyi bir görev addediyor. Son yıllarda en çok saldırıya uğrayan kurumlardan birisi olan SADAT da bu üçlünün ve arkasındaki güçlerin yoğun saldırılarına maruz kalmakta. Aslında irfan ehli halkımız gerçekleri aydınlardan daha önce seziyor ve görüyor. Vatandaşlarımız bu üçlü örgüt saldırırsa demek ki vatanımıza faydalı işler yapılıyor diyerek meseleyi ferasetle çözüyor. Fakat terör örgütlerinin dünya kamuoyunu yanılmak çabasını da görmek gerekiyor.

Evet bugün en çok saldırıya uğrayan hakkında asılsız algılar oluşturulmaya çalışılan milletimiz ve ümmetimiz adında birlik beraberlik güçlü işbirliği gibi stratejik atılımları olan SADAT’ı, Yönetim Kurulu Başkanı Melih Tanrıverdi ile konuştuk. Tanrıverdi’ye haklarındaki iddiaları sorduk.

  1. Organized Crime Group Leader Sedat Peker, in a video he published; He confessed that he brought weapons under the name of aid to the Syrian Turkmens and that the aid he brought (!) was delivered to the Al-Nusra.
  2. In the same video, he confessed that he had committed a crime by admitting that he knew he had dispatched weapon.
  3. In the aforementioned video, he also claims that the weapons were given to him by members of SADAT!.
  4. While an unfounded (without evidence) claim does not go beyond just defamation, it is clear that some purposeful parties are pursuing the dream of leveling up the smear campaign that has been carried out against our company since 2012, by relying on a crime group leader.
  5. We expressly state on our website that we will operate in all matters within our ability to execute, which are registered in the Trade Registry Gazette, which is clearly stated in the Company's articles of association with the establishment of our company and which does not contradict the laws of the Republic of Turkey and international legislation (also, it is 100% compatible with laws).
  6. In the fields that we publish and declare to operate with all clarity in our trade registry gazette and website, and other than that, it is not possible for our Company to work and cooperate with non-state actors.
  7. And yet, against a criminal group leader who was abroad as an outlaw, defaming our company with unfounded allegations and trying to be associated with this outlaw, with whom we have not had any contact until today; as always, to file a criminal complaint to investigate Sedat Peker's allegations in order to call for the esteemed prosecutors to duty.
  8. Thus, it will be clarified by law whether SADAT Defense or some members of SADAT committed any crime or not.
  9. Our law firm has applied to the prosecutor's office with the following criminal complaint.

Küresel Güçler ve onların piyonu Sedat Peker neden SADAT Savunmayı hedef alıyor?

Organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker yayınladığı bir videoda SADAT Savunma hakkında tümüyle yalan bilgiler paylaştığı için bazı basın – yayın kuruluşlarından ve medya mensuplarından çeşitli sorular geldi.

Zaten oyunun farkında olan kamuoyunu bilgilendirmek için aydınlatıcı bir video yayınlamanın faydalı olacağını değerlendirdik. Gelen soruları toparladığımızda bu kamuoyu duyurusu ortaya çıkmış oldu. Sorular şunlar;

1. Sedat Peker SADAT’ın Suriye’deki El Nusra Örgütüne silah gönderdiğini iddia etti? Doğru mu?
2. SADAT bugüne kadar Suriye’ye herhangi bir yardım gönderdi mi veya Suriye’de hangi faaliyetleri oldu?
3. Suriye’de hiçbir faaliyetinizin olmadığını iddia ediyorsunuz peki Sedat Peker niçin sizin bunu yaptığınızı iddia ediyor?
4. SADAT neden devamlı böyle iddiaların hedefinde yer alıyor?
5. Çok kısaca SADAT’ın şu anki faaliyetleri hakkında bilgi verir misiniz?

Kurulduğu günden buyana küresel güçlerin hedefinde yer alan SADAT Savunma'nın açıklamaları videoda yer alıyor...

Organized Crime Group Leader Sedat Peker, in a video he published on his social media account on May 30, 2021; He confessed that he was "arms trafficking" under the mask of "delivering humanitarian aid to the Syrian Turkmens".

It is seen that Peker, who is on trial in Turkey, while confessing his crimes in order to acquit himself, on the other hand, he acts with the logic of "throw dirt enough, and some will stick" by mentioning many people in order to misdirect the public.

The fact that the fugitive leader of the crime group, whose crimes are documented and proven, targeted the official institution of the Republic of Turkey, the National Intelligence Organization, our distinguished company SADAT Defense, and some bureaucrats in order to misdirect the public has not slip past the notice of the wise public.

We summon the slanderers to prove their slanders and hand over the documents they have to the prosecution office. Peker confesses in his video that he sold weapons to terrorist groups; but our company has no relation with the weapons delivered by Peker to the terrorist groups.

SADAT Defense has not had any training, equipment, consultancy and/or similar work with any group in Syria (as slandered). Our statements in response to the slander campaigns carried out in the past are available on our website and social media accounts.

It is announced to the public with respect.

SADAT Defense Board of Directors